بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸۷۸۶ واحدی معادل ۰.۶۵ درصد به یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۲۸۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۳ واحدی به ۱۹ هزار و ۹۵۷ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز کاری هفته (یکشنبه دهم مردادماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۲۰۶ واحدی معادل ۰.۶۵ درصد به رقم ۳۴۱ هزار و ۶۲۱ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۱۶۹ واحدی معادل ۰.۲۹ درصد، عدد ۴۰۲ هزار و ۸۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۷۳۹ واحدی به رقم ۲۵۴ هزار و ۱۰۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۶۵۳۹ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۸۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۹۰۷ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۳۰ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۲۴۷۵ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۳۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی میدکو، فارس، پارس، وغدیر، اخابر و وپارس با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شتران، وسرضوی و وتجارت، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۹۹۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۹۰ هزار و ۹۲۸ نوبت معامله و به ارزش ۵۵ هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وسهرمز(شرکت س استان هرمزگان) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای ثنوسا، کدما، شکلر و وسکرمان بود. همچنین نماد معاملاتی قشهد(شهد) با ۷.۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای فجر، خنصیر، شلعاب، وسکرشا و وسرضوی قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =